Suplementy diety cieszą się ostatnio coraz większą popularnością. Sięgają po nie szczególnie osoby dbające o swoje zdrowie oraz sylwetkę. Wiemy od dawna, że organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje diety bogatej w wiele składników. Jednakże codzienne posiłki nie zawsze dostarczają wszystkich niezbędnych witamin i minerałów. W celu uzupełnienia tych braków zostały stworzone tak zwane suplementy diety.

Mimo, że przeróżne suplementy diety można zakupić w aptekach, nie są one uznawane za leki. Celem przyjmowania suplementów nie jest leczenie chorób. Są one przeznaczone dla ludzi zdrowych po to, aby utrzymywać ich organizm w równowadze, i zapobiegać ewentualnym chorobom powstającym na skutek właśnie braku jakichś składników. Nawet odżywiając się zdrowo, możemy nie dostarczyć naszemu organizmowi potrzebnej dawki niektórych substancji.

Czasem zaniedbania w diecie spowodowane są porą roku – jesienią i zimą nie spożywamy tyle witaminy C, jak w okresie letnim. Dlatego właśnie niektórzy sięgają wtedy po suplementy wzmocnione tą witaminą, aby zapobiec jesiennym infekcjom. Również niedostateczna ilość błonnika w przyswajanych pokarmach jest uznawana przez lekarzy za jedną z przyczyn groźnych chorób, między innymi nowotworów. Niestety właśnie typowa zachodnia dieta nie zaspokaja wystarczająco potrzeb organizmu na błonnik. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby spożywać codziennie 20 do 40 gramów błonnika, jednak w Europie wskaźnik jego spożycia wynosi jedynie około 14 gramów. Aby zapobiec negatywnym skutkom niskiego poziomu błonnika w organizmie, można przyjmować suplement zawierający tą substancję. Błonnik przy okazji odżywczych właściwości, zbawiennego wpływu na jelita oraz zdolności do regulacji cholesterolu, jest bardzo pomocny w walce z nadwagą.

Rodzajów suplementów diety jest bardzo dużo, jednak najpopularniejsze są te wspomagające odchudzanie, dostarczające niezbędnych witamin oraz minerałów, a także takie, które zostały specjalnie opracowane dla sportowców. Organizm sportowca posiada specyficzne potrzeby, jeśli chodzi o mikroelementy. Wzmożona aktywność fizyczna powoduje, bowiem szybszą utratę wielu cennych minerałów i przez to nasze złe samopoczucie, dlatego tak ważne jest, aby każdy sportowiec na bieżąco starał się uzupełniać te niedobory.

Suplementy, czyli zestawy minerałów i witamin stworzone zostały z myślą o profilaktyce chorób. Specjaliści zajmujący się komponowaniem tych specyfików, starając się wprowadzać na rynek coraz to nowsze rodzaje suplementów diety: te, które mają za zadanie dostarczać organizmowi minerały takie jak żelazo przeciwdziałające między innymi anemii, wapń wzmacniający kości i chroniący przed rozwojem osteoporozy, również suplementy diety specjalnie opracowane dla kobiet podczas menopauzy oraz pań zmagających się z cellulitem. Dla mężczyzn natomiast skomponowano suplementy wspomagające leczenie prostaty oraz podnoszące ich sprawność seksualną.
Jak widać suplementy diety to bardzo dobry pomysł inwestycji w swoje zdrowie. Warto zainteresować się nabyciem takiego zestawu witamin i minerałów dopasowanego do własnych indywidualnych potrzeb, aby jeszcze długo cieszyć się zdrowiem.

Nie wszystkie cukry negatywnie wpływają na nasz organizm. Węglowodany to związki organiczne zbudowane z wodoru i tlenu. Są najważniejszym, razem z białkami i tłuszczami, składnikiem pokarmów zawartych w naszej diecie.

Węglowodany można skategoryzować ze względu na dwie cechy: przyswajalność przez nasz organizm oraz ich budowę chemiczną. Ta pierwsza cecha decyduje o tym czy nasz organizm wykorzysta cukry do funkcjonowania organizmu, czy też nie. Wyróżnia się tu węglowodany przyswajalne (trawione przez organizm człowieka) oraz nieprzyswajalne określane jako błonnik pokarmowy czy włókna pokarmowe. Drugi podział odnosi się do budowy cukrów – czy są to proste cząsteczki (cukry proste, monosacharydy), czy złożone struktury (dwucukry – disacharydyoraz wielocukry – polisacharydy).

Węglowodany proste to na przykład glukoza czy fruktoza. Wszystkie sacharydy z tej grupy łatwo rozpuszczają się w wodzie, są substancjami bezwonnymi, bezbarwnymi, na ogół posiadają słodki smak.

Węglowodany złożone powstają w wyniku połączenia dwóch lub więcej cząsteczek cukrów prostych. Sacharydy te można dodatkowo podzielić na disacharydy (dwa połączone ze sobą cukry proste), do których zalicza się sacharozę, maltozę, laktozę oraz polisacharydy (kilka połączonych ze sobą cukrów prostych) takie jak skrobia, celuloza, glikogen.

Mimo iż o cukrach mówi się wiele złego, należy podkreślić ich ogromną rolę jaką pełnią w naszych organizmach. Sacharydy stanowią źródło energii. Jeden gram cukrów dostarcza 4 kCal. Glukoza jest zbawienna przy nagłym zmęczeniu i osłabieniu. Jej niedobór powoduje rozdrażnienie, senność i problemy z koncentracją. Ciekawym jest iż sacharydy wspomagają odchudzanie, poprzez regulowanie metabolizmu tłuszczów. Pamiętajmy iż w przypadku gdy ilość węglowodanów nie jest dostarczana w wystarczającej ilości tłuszcze nie ulegają całkowitemu spaleniu. Heparyna, związek zapobiegający krzepnięciu krwi w naczyniach krwionośnych to także sacharyd (polisacharyd). Jednakże ważne jest by nie spożywać cukrów w nadmiarze ponieważ prowadzi to do nadwagi oraz chorób takich jak cukrzyca czy próchnica zębów.

Które cukry są w takim razie dobre? Najzdrowszym źródłem są produkty zbożowe z grubego przemiału, które zawierają również błonnik pokarmowy, magnez, żelazo, cynk. Warto też sięgać po cukier zawarty w warzywach i owocach. Należy unikać nadmiaru cukrów zwartych w słodyczach czy w białym cukrze. W nagłych stanach zmęczenia a także podczas uprawiania aktywności fizycznej polecane są cukry proste, które szybko przekształcane są przez nasz organizm w energię.

Węglowodany stanowią główne źródło naszego zapotrzebowania na energię. Powinny stanowić one 50-70% naszej codziennej diety.

Nasze plany

Istotą funkcjonowania naszej fundacji jest realizacja celów statutowych. Każdego dnia szukamy najefektywniejszych, nowoczesnych i niekonwencjonalnych sposobów dążenia do ich osiągnięcia. Wierzymy, że Internet oraz media są do tego doskonałymi narzędziami.

Aby dowiedzieć się więcej o naszych planach kliknij i rozwiń poniższe cele.

Rozwój serwisu pozytywni.net

Rozwijanie serwisu pozytywni.net Serwis pozytywni.net to wspaniała społeczność która zasługuje na to by być stale rozwijana i unowocześniana. Chcemy zapewnić wszystkim obecnym i przyszłym użytkownikom najwyższy komfort korzystania z serwisu oraz nowe ciekawe funkcje. Tworząc atrakcyjny, nowoczesny serwis społecznościowy chcemy zwiększać świadomość społeczną oraz szerzyć tolerancję. Wiemy, że brak reklam i opłat przyciąga do naszego portalu również te osoby które do tej pory nie miały do czynienia z HIV i AIDS. Za pośrednictwem serwisu mogą one dowiedzieć się na te tematy znacznie więcej oraz poznać osoby które są tym problemem dotknięte. To doskonała lekcja tolerancji która daje szansę na stały efekt!

Czego nam potrzeba?

- Zespołu informatyków pracujących nad rozwojem technicznym serwisu,

- grafika dbającego o odpowiedni wygląd szaty graficznej serwisu,

- osoby czuwającej nad merytoryczną stroną serwisu,

- zespołu lekarzy i psychologów którzy zasilą dział ekspertów serwisu,

- nowych serwerów i lokalu na serwerownie oraz miejsce pracy dla wyżej wymienionych osób.

Akcje medialne

Nawiązaliśmy kontakt z menadżerami wielu gwiazd w kraju. Spoty telewizyjne i radiowe, plakaty oraz inne akcje informacyjne z udziałem znanych osób są doskonałym sposobem na realizację części naszych statutowych celów. Dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy pragniemy przygotować i zrealizować nowoczesne, niebanalne i trafiające do szerokiego grona odbiorców projekty!

Poszerzanie grona ekspertów

Aby nieść skuteczną pomoc, musimy stale poszerzać grono naszych ekspertów i tworzyć nowe kanały kontaktu z potrzebującymi. W tej chwili możemy pochwalić się szerokim gronem psychologów którzy oferują swoją bezpłatną pomoc za pośrednictwem naszej społeczności pozytywni.net.

Muscle Brick Whey to wysokobiałkowy preparat, który zawiera białka serwatki o stężeniu aż 80%. Dzięki temu białko to wpływa na utrzymanie i budowanie masy mięśniowej. Odżywka ta pozwala na utrzymanie ciała w doskonałej kondycji. Warto wspomnieć, że Muscle Brick Whey ma w sobie białka, które są wspaniałym źródłem rozgałęzionych aminokwasów BCAA oraz cenionego aminokwasu glutaminowego. Preparat Muscle Brick Whey cechuje się doskonałą przyswajalnością. Muscle Brick Whey - Działanie To fantastyczne źródło aminokwasów BCAA oraz kwasu glutaminowego. Dzięki ciekawemu składowi Muscle Brick Whey znajduje się na bardzo wysokiej pozycji wśród odżywek białkowych. Dzieje się to za sprawą wysokiej, biologicznej wartości BV-104. To ona gwarantuje bardzo wysoką przyswajalność tej substancji. Muscle Brick Whey  sprawia, że w organizmie o wiele szybciej zachodzą procesy metaboliczne. Białko to najważniejszy czynnik w procesie budowy mięśni. Niektóre osoby nie wiedzą, że białko przyczynia się to znacznej rozbudowy tkanki mięśniowej w bardzo krótkim czasie. Żarzycie Muscle Brick Whey,  gwarantuje o wiele lepsze efekty, niż po zażyciu innych, gorszych zamienników. Dodatkowo Muscle Brick Whey  został uzbrojony w aminokwasy rozgałęzione BCAA, które hamują procesy katabolizmu mięśni, co przyczynia się do szybszej regeneracji potreningowej. Wyróżnić można również proces laktozy. Ludzie, którzy mają problemy z trawienie, z pewnością docenią ten specyfik.   Muscle Brick Whey - Skład Koncentrat białka serwatkowego - Jest to 100- procentowe białko pochodzenie zwierzęcego. Świetnie wpływa na szybkie nabudowanie masy mięśniowej i na hamowanie procesów katabolicznych. WPC 80 to znak zawartości aż 80% białka w odżywce. BCAA - To rozgałęzione, egzogenne aminokwasy. Słowo egzogenne oznacza fakt, iż organizm nie jest w stanie samodzielnie ich syntezować. Konieczne jest dostarczanie ich wraz z pokarmem. Do ich zalet można zaliczyć: skuteczne hamowanie katabolizmu, zwiększenie szybkości regeneracji potreningowej. Kwas glutaminowy - To aminokwas endogenny, czyli taki, który organizm jest w stanie produkować samodzielnie. Do jego zadań należy budowanie białek, przewodzenie neuroprzekaźników. Niestety w przypadku spożycia zbyt dużej ilości tego aminokwasu, można skarżyć się na dolegliwości ze strony układu nerwowego. Należy więc spożywać go z umiarem i odpowiedzialnością. Enzym laktozy - To enzym, który pomaga ludziom cierpiącym na nietolerancję laktozy. Enzym ten sprawia, że laktoza jest o  wiele szybciej i łatwiej przyswajalna. Nietolerancja laktozy objawia się bólem brzucha, wzdęciami oraz często guzami brzucha. Muscle Brick Whey - Smaki Muscle Brick Whey-  dostępny jest w kilku ciekawych smakach. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Poszczególne smaki różnią się nieznacznie składem, jednak zazwyczaj pozycje dotyczą rodzaju barwnika lub składników słodzących. Cookies&cream - Idealne połączenie smaku ciasteczka i wanilii. Preparat jest delikatnie słodki. Nadaje się zarówno jako dodatek do omleta, jak i owsianki. W szczególności przypadnie kobietom. Strawberry - Idealny aromat truskawki stworzony na fanów sezonowych owoców. Delikatna, truskawkowa nutka podkreśli smak szejka lub innej potrawy. Świetna propozycja zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Vanilla Ice - Delikatna jak piórko wanilia sprawi, że każda potrawa stanie się o wiele lepsza. Idealny dodatek do owocowych shake-ów. Banana - Fani bananów z pewnością ucieszą się z tej opcji. Banany są niezwykle kaloryczne, jednak w szejku ich smak i aromat został wyczarowany dzięki naturalnym barwnikom i aromatom. Dzięki temu można poczuć smak i zapach banana bez naturalnej ilości kalorii. White chocolate & coconut- Zdecydowanie letni smak. Połączenie białej czekolady i kokosa sprawi, że poczujemy się jak na rajskiej plaży. Dzięki temu można stworzyć wspaniałego, owocowego, mlecznego drinka na lato. Chocolate - To wersja dla osób, które nie lubią kokosa. Czekolada doda niesamowitego smaku praktycznie każdej potrawie. Fani czekolady mogą więc być zadowoleni. Muscle Brick Whey - Opinie - Od jakiegoś czasu stosuje Muscle Brick Whey  i jestem zachwycony. Na początku byłem sceptycznie nastawiony do tego typu preparatów w obawie, że dodatkowe wspomaganie może ujrzeć światło dzienne. Na szczęście produkt jest w pełni bezpieczny i można go stosować w trakcie treningów bez obawy o skutki uboczne. Polecam zarówno amatorom, jak i zawodowcom. To świetny preparat- Piotr, Warszawa. - Mój mąż namówił mnie do stosowania Muscle Brick Whey. Strasznie się bałam, że odżywka może źle wpłynąć na mój organizm. Od pierwszych treningów zauważyłam znaczny wzrost masy mięśniowej i delikatnie większe pobudzenie. Teraz nie wyobrażam sobie treningu bez Muscle Brick Whey. - Katarzyna, Sopot. - Jeżeli jeszcze nie stosujesz Muscle Brick Whey,  to popełniasz wielki błąd. Nie warto męczyć się samodzielnie. Ten preparat jest w pełni bezpieczny. Wspomaga on walkę o tkankę mięśniową, o którą trudno, zwłaszcza w przypadku niewielkiej wagi, bądź tendencji do chudnięcia. Nieważne, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z siłownią, czy jesteś już zapalonym kulturystą, ten preparat to coś dla Ciebie!- Szymon, Kraków.   Muscle Brick Whey - Dawkowanie Osoby dorosłe- 1 porcja=1 miarka (35 g) 1-3 razy dziennie. Proszek należy rozpuścić w 200 ml wody lub mleka bez zawartości tłuszczu. Data spożycia to minimum 6 miesięcy, jednak zazwyczaj jest to rok lub nawet dłużej. Muscle Brick Whey  - Dostępność Tego typu preparaty dostępne są w wielu sklepach internetowych. W zależności od tego, ile produktu chcemy kupić, ceny są bardzo zróżnicowane. Zazwyczaj za 1000 g produktu będziemy musieli zapłacić około 80 zł. (Ceny różnią się na stronach internetowych). Koszt opakowania 2100 to około 150-160 zł. Produkt ten jest jednak bardzo wydajny, dlatego warto zakupić większe opakowanie i nie martwić się brakiem. Muscle Brick Whey - Dla kogo? Ten preparat jest polecany przede wszystkim ludziom, którzy pracują fizycznie. Wysiłek fizyczny niezwykle osłabia organizm. Ten preparat powinien być stosowany również przez osoby, które skarżą się na niedobór białka w organizmie. Najchętniej stosowany jest jednak przez kulturystów i przez osoby, które na siłowni chcą poprawić kondycję i wygląd swojego ciała. Oczywiście preparat jest w pełni bezpieczny, dlatego może być przyjmowany również przez osoby, które samodzielnie nie potrafią przybrać masy mięśniowej. Zazwyczaj dzieje się to w przypadku młodych i wysokich osób, które mają szybką przemianę materii. Muscle Brick Whey - Uwagi Poniżej przedstawione zostały pewne kwestie dotyczące bezpieczeństwa:
  • Produkt nie może być stosowany jako substytut, czy też zamiennik zróżnicowanej diety,
  • Niezalecane jest przekraczanie zalecanej, dziennej dawki,
  • Kobiety karmiące piersią, bądź w ciąży, nie powinny stosować tego preparatu,
  • Optymalna temperatura przechowywania to 25 stopni Celsjusza,
  • Preparat należy przechowywać w miejscu zacienionym,
  • Produkt należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci,
  • Najlepiej spożyć przed końcem daty umieszczonej na etykiecie,
Muscle Brick Whey - Podsumowanie Podsumowując, Muscle Brick Whey to świetny preparat, który ma w składzie niezwykle bogate aminokwasy. Każdy człowiek, który marzy o nabudowaniu masy mięśniowej, powinien zastanowić się nad zakupem tego produktu. Do zalet tego preparatu można zaliczyć: hamowanie procesów katabolicznych, szybszą regenerację po treningu, ułatwienie zbilansowanej diety, przygotowanie organizmu do zwiększonego wysiłku. To jednak nie jest zamknięta lista pozytywnych stron tego produktu. Poleca go wiele osób, zarówno doświadczonych, jak i nowicjuszy. Efekty mogą być widoczne bardzo szybko. Nie warto męczyć się na siłowni z niewielkimi efektami. Ten preparat jest w pełni bezpieczny. Nie zaleca się przyjmowania go jedynie kobietom w ciąży i kobietom w połogu, ze względu na przekazywanie aminokwasów dziecku. Produkt może być stosowany przez kobiety i przez mężczyzn. Nie zauważono do tej pory dotkliwych skutków ubocznych. Warto podjąć wyzwanie i spróbować Muscle Brick Whey .